AKTUALNOŚCI

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: AKTYWNY SENIOR ZMIENIA PRZESTRZEŃ. Będziemy tańczyć robić biżuterię, a przede wszystkim miło spędzać czas.

Warsztaty taneczne połączone z warsztatami tworzenia biżuterii typu frywolitka - cykl 3 spotkań. 

Za nami pierwsze z trzech spotkań wielopokoleniowych Seniów z wnukami w ramach projektu "Aktywny Senior zmienia przestrzeń", finansowanego przez Urząd Miasta Bydgoszcz. Projekt składał się z dwóch części : tanecznej i plastycznej. Uczestnicy projektu przybyli do nas z Bydgoszczy (Fordonu, Szwederowa, Wyżyn, Kapuścisk, Łęgnowa, Cenrtum, Osowej Góry, Glinek), a także zaprzyjaźnionego Włocławka, co świadczy o atrakcyjności naszego projektu i formy w jakiej został opacownany czyli wielopokoleniowość!

 

Warsztaty taneczne połączone z warsztatami tworzenia biżuterii typu frywolitka - cykl 3 spotkań. 

AKTYWNY SENIOR ZMIENIA PRZESTRZEŃ

Serdecznie zapraszamy Seniorów z wnukami na warsztaty taneczne i tworzenia biżuterii, Dodatkowo będziemy promować Bydgoską Kartę Seniora i Bydgoską Kopertę Życia.

16 czerwca po raz kolejny wzięlismy udział w Pikniku bydgoskich organizacji pozarządowych, który odbył się na Wyspie Młyńskej. 

 

Kolejne zwycięstwo 

2 miejsce Mini formacje disco show w Artistic Dance Cup Luboń

Serdecznie zapraszamy na 

"Solo-Duet 2019" - XIV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego

odbędzie się 11 - 12 maja 2019 w Hali sportowo-widowskowej "Łuczniczka" przy ul.Toruńskiej  59 w Bydgoszczy.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie T.1 Dance, przy współudziale zespołu tańca nowoczesnego T.1 Dance-Company i Agencji Artystycznej "Dance".

Kategorie taneczne: Disco Dance i Show, Jazz, Hip-Hop, Dancehall, Taniec Współczesny, Inne Formy Tańca, Przedszkolaki open, Dorośli 30+ open, Latino open, Cheerleaderki open.

Podziały wiekowe dla solo 5-7, 8-10, 11-13, 14-16, 17 i pow, duetów 5-8, 9-11, 12-14, 15-17, mini formacji do 9, 10-13, 14 i pow, formacji do 9, do 11, 12-15, 16 i pow

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów taneczno - plastycznych "Aktywna Babcia Aktywny Dziadek - to zamierzone to nie przypadek". Warsztaty zakonczyły się wystawą wykonanych na warsztatach prac, dzieci i naszych seniorów oraz pięknych skrzatów  Pani Marii w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Bydgoszcz.

Zapraszamy  po raz kolejny wszystkich Seniorów na warsztaty taneczno-plastyczne pod nazwą "TANECZNYM KROKIEM MŁODZI I SENIORZY".

Spotkanie będzie przebiegało dwutorowo : część plastyczna będzie owocowała w kreatywne wytwory rękodzieła wykonane przez dziadków z wnukami, a w części tanecznej będziemy bawić się w rytmach walca angielskiego w choreografii specjalnie przygotowanej na  to spotkanie.    

Poza warsztatami plastycznymi i tanecznymi będziemy rozmawiać o korzysciach płynących z

  • Bydgoskiej Karty Seniora (przeznaczonej dla ludzi, którzy ukończyli 60 rok życia)
  • i tzw. Koperty Zycia (ratującej nierzadko życie ludzi samotnych)

Przewidujemy też nagrody niespodzianki.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy

T.1DANCE JUNIOR Summer Camp Łeba 2018. Najlepszy obóz taneczny. Dzieci podczas obozu rozwijają swoje umiejętności taneczne ale również społeczne. Uczą się wspólpracować w grupie i odkrywać swoje talenty. Uczą się też większej samodzielności z dala od rodziców.   Wyjazdowa forma szkoleniowa jest doskonałym narzędziem integracji , poznania swoich wad i zalet, pełnej akceptacji w drużynie tanecznej. Dodatkowa funkcja wychowawcza, jaką przychodzi nam wychowawcom realizować na takim zgrupowaniu daje dużo szybsze i lepsze efekty, niż praca polegająca na spotkaniach 2x w tyg., plan realizowany na bieżąco pomaga w dalszych etapach rozwoju młodych ludzi. Wspólne spędzanie czasu wypełnionego po brzegi pozwala realnie zmierzyć, że jest to przeciwdziałanie - profilaktyka uzależnień. Nie można też zapominać o funkcji krajoznawczo-rekreacyjnej tzn.poznania ciekawych zakątków naszej ojczyzny, odpoczynku w innym miejscu niż swoje zamieszkanie, korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych.

  Projekt dofinansowany ze środków miasta Bydgoszcz.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że grupa taneczna T.1 DANCE, pod kierownictwem Renaty Prugar, zdobyła I m. oraz nagrodę dodatkową w wysokości 500 euro na Międzynarodowym Festiwalu Talentów: The International Festival for Children and Teenagers: Top Art Festival 2018 "La Costa Musical" w Hiszpanii (festival odbywał się 12-26.07.2018 w Costa Brava)

Strony